Oddział Fibaro ul: Kaliska 6a/31, 63-460 Nowe Skalmierzyce, tel. +48 668 497 824

 

tl_files/zdjecia-www/top_system.jpg

 

Fibaro Kalisz – inteligentne instalacje Kalisz

Fibaro – „z czym to się je”?

Fibaro to niezwykle nowoczesny, zaawansowany technologicznie, a także w pełni inteligentny system zarządzanie budynkiem. Umożliwia on bezprzewodowe, a co za tym idzie sprawne i szybkie sterowanie urządzeniami domowymi, a także ich całkowitą integrację w jedną, komfortową i oszczędną, której działanie opiera się na Z-WaVe. Fibaro, to jedyny na rynku system, który nie potrzebuje do sterowania oświetleniem tzn. przewodu neutralnego. Co to oznacza dla nas? Montaż systemu jest znacznie prostszy, niezależnie od typu instalacji elektrycznej (również instalacje dwużyłowe). Jakie funkcjonalności kryje w sobie to nowoczesne rozwiązanie? Przede wszystkim umożliwia nam ściemnianie zarówno oświetlenia LED, jak i specjalnych, przystosowanych do tego żarówek energooszczędnych. Miniaturowe moduły instalowane są w standardowej puszcze. Można powiedzieć, że wystarczy kilka chwil, by cały dom zmienił się w nowoczesny, inteligentny budynek XXI wieku. Dodatkową zaletą systemu Fibaro jest jego pochodzenie. Instalacja produkowana jest w całości w Polsce, a dokładniej w fabryce w Poznaniu. Na dzień dzisiejszy jest to jedyny system, którego cena jest w pełni adekwatna do jakości. Fibaro Kalisz.

 

tl_files/zdjecia-www/top_instalacja.jpg

 

Prosta, szybka, bezinwazyjna – instalacja systemu

Sama instalacja systemu Fibaro jest niezwykle prosta. Niewątpliwą zaletą jest brak konieczności kłucia ścian czy też gruntownego remontu w celu osadzenia przewodów elektrycznych oraz magistralnych. Komunikacja odbywała się wyłącznie bezprzewodowo (sieć MESH), a co za tym idzie system jest praktycznie nie do zniszczenia. Każde urządzenie pełni jednoczesną rolę nadajnika oraz odbiornika – jest w stanie nie tylko nadawać, ale również odbierać komendy sterujące. Dużym ułatwieniem jest możliwość kierowania systemem za pomocą komputera, telefonu bądź panelu dotykowego niemal z każdego miejsca na ziemi.

Dlaczego system Fibaro sprawdzi się również w Twoim domu?

 • Prezentowany przez nas system można w dowolny sposób rozbudowywać o kolejne moduły.
 • Montaż systemu nie wymaga kucia ścian i osadzania w nich przewodów oraz rozdzielni.
 • Montaż nie wymaga wcześniejszych projektów np. na etapie budowy.
 • System Fibaro może być zamontowany w każdym budynku, nawet tym istniejącym.
 • System płynnie działa z każdym typem włączników, klawiszy oraz przełączników.
 • Użytkownik systemu może ustawić nieograniczoną ilość scen.

ZKonstrukcja na miarę XXI wiekutl_files/zdjecia-www/reka.jpg

Moduły Fibaro cechują się kompaktowym, a zarazem optymalnym kształtem. Element posiada jedynie 15,9 mm grubości, 42,5 mm szerokości oraz 37 mm wysokości. Obecnie jest to najmniejsze urządzenie tego typu na świecie. Nie da się również ukryć, że całość cechuje się wysoką estetyką i niebywała elegancją.

Ukryte koszty?

Instalacja systemu Fibaro nie generuje żadnych dodatkowych kosztów. W zestawie znajduje się aktualizowane na bieżąca oprogramowanie do HC. Rozwiązanie to nie wymaga również od nas konieczności zakupu paneli sterujących. By swobodnie korzystać z funkcjonalności systemu wystarczy nam iPad bądź tablet. Magistralna główna samodzielnie monitorują stan podłączonych doń urządzeń i w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa bądź nieprawidłowości wysyła na posiadane przez Ciebie urządzenie odpowiedni komunikat. Przy Fibaro nie musimy również montować żadnych dodatkowych krańcówek.

Instalacja
Chociaż instalacja systemu Fibaro nie jest rzeczą trudną, dla własnego bezpieczeństwa zaleca się, by cały proces przebiegał pod czujnym okiem doświadczonego elektryka bądź specjalnie przeszkolonej w tym celu osoby. Poniżej znajdziecie Państwo zdjęcie podglądowe instalacji, jednego z oferowanych przez nas produktów:

tl_files/zdjecia-www/instalacja_ilustracja.jpg

System Fibaro umożliwia nam sterowanie:

 • Oświetleniem;
 • Ogrzewaniem;
 • Klimatyzacją;
 • Roletami oraz markizami;
 • Bramą wjazdową oraz garażową;
 • Zraszaczami ogrodowymi;
 • Innymi urządzeniami elektrycznymi.

Poznaj zalety nowoczesnego rozwiązania Fibaro

Fibaro Kalisz oferuje Ci… KOMFORT

System Fibaro cechuje się wyjątkowo ekskluzywnym, a zarazem niezwykle prostym w obsłudze interfejsem. Jak to działa?

System bez trudu rozpozna pojazd użytkownika, a także wykona zaprogramowane wcześniej czynności – rozjaśni oświetlenie, otworzy bramę garażową, a także zapali światło w samym garażu.

Fibaro to wyjątkowo komfortowy system, którego obsługa i sterowanie może odbywać się w dowolnym miejscu na świecie. W tym celu wystarczy wyłącznie urządzenie z panelem dotykowym.

Fibaro Kalisz oferuje Ci… BEZPIECZEŃSTWO

W przypadku zdarzenia losowego np. pożaru, a co za tym idzie całkowitego zniszczenia centrali, system nadal będzie działał bez zarzutu – wykona zaprogramowane wcześniej procedury bezpieczeństwa za pomocą asocjacji urządzeń.
Przykładowo:

Czujnik wykrył wysokie stężenie tlenku węgla. System automatycznie włączy rekuperację na najwyższy możliwy poziom. Jeśli poziom stężenia nie ulegnie zmianie, automatycznie otworzy on bramę garażową oraz rolety i uruchomi tzn. procedurę awaryjną. W każdym pomieszczeniu zostaną zapalone światło, zaś sygnalizatory będą nieustannie ostrzegać o niebezpieczeństwie. Nie ma żadnych szans, by niebezpieczeństwo nie zostało zauważone przez domowników.

Jak wygląda sytuacja w przypadku, gdy czujnik nie wykrywa niebezpiecznego stężenia? Brama garażowa nie ulega otwarciu, zaś system czeka na uruchomienie sceny „NOC”, po której włączeniu rolety zostaną zamknięte zaś światła zgaszone.

Można powiedzieć, że prezentowany przez nas system sam dba o bezpieczeństwo i spokojny sen wszystkich domowników. Oczywiście użytkownik może w każdym momencie podglądać sytuację w domu za pośrednictwem telefonu, tabletu bądź komputera. W czasie awarii np. zalania wodą, pożaru, a także wizyt nieproszonych gości system wyśle specjalny komunikat na przypisane wcześniej urządzenie np. telefon.

Uwaga! System Fibaro bez trudu symuluje obecność w domu, co jest niezwykle przydatne w czasie dłuższych bądź weekendowych wyjazdów. Inteligentne urządzenie dostosuje swoje zachowanie do pory dnia oraz warunków atmosferycznych panujących za oknem.

Fibaro to pewny, stosunkowo niedrogi, bezpieczny system, którego całkowita produkcja odbywa się w Polsce – w fabryce w Poznaniu. Montaż urządzenia pod żadnym względem nie ingeruje w infrastrukturę budynku. Całość montowana jest w puszkach elektrycznych (za włącznikami, gniazdami bądź bezpośrednio przy urządzeniu).

Fibaro Kalisz oferuje Ci… PEŁNĄ INTEGRACJĘ BEZPRZEWODOWĄ

 • Oświetlenie oraz obwody włącz/wyłącz
  • Moduły o obciążalności 3 kW – umożliwiają sterowanie dwoma obwodami o maksymalnej obciążalności 2x 1,5 kW. Gra świateł uzależniona jest od pory dnia oraz warunków atmosferycznym. System umożliwia ściemnianie, niezależnie od zastosowanych żarówek (halogenowe, energooszczędne, LEDowe, tradycyjne).
 • Rolety
  • Niezależne zamykanie pojedynczych rolet lub całych grup. Praca według ściśle określonego harmonogramu z uwzględnieniem warunków atmosferycznych oraz pory dnia. Sterowanie uzależnione jest od scen oraz efektów świetlnych. Całość zintegrowana jest z system zabezpieczenia – wykrycie zagrożenia powoduje automatyczne opuszczenie się rolet w dół oraz zawiadomienie odpowiednich służb.
 • Ogrzewane oraz klimatyzacja
  • System kompleksowo dba o komfort eksploatacji pomieszczeń – odpowiada za optymalną temperaturę oraz wilgotność budynku. Fibaro umożliwia dostosowanie temperatury zależnie od pomieszczenia. W określonych przypadkach automatycznie włącza rekuperację.
 • Czujniki
  • Czujniki temperatury, wilgotności, pożarowe oraz zalania mają za zadanie dbać o bezpieczeństwo domowników. W ściśle określonych przypadkach system odcina dopływ wody oraz prądu. Kamery umożliwiają stały podgląd sytuacji w domu, niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy.

Fibaro to… NOWOCZESNA TECHNOLOGIA Z-WAVEtl_files/zdjecia-www/sys_kompatybilnosc.png

System Fibaro umożliwia nam pewną swobodę sterowania oraz komunikacji – bez trudu współpracuje z niemal każdym modelem telefonu komórkowego. Dodatkowo oferowane rozwiązanie działa bez zarzutu z produktami bezprzewodowymi ponad 300 niezależnych producentów, a także innymi systemami. Nowoczesna technologia umożliwia współpracę z wszystkimi dostępnymi na rynku kamerami IP.

Fibaro to… INTELIGENTNY SYSTEMtl_files/zdjecia-www/sys_center.png

System Fibaro sam sprawdza oraz monitoruje stan poszczególnych urządzeń w naszym domu. W razie jakichkolwiek problemów oraz zagrożeń natychmiastowo informuje użytkownika o wystąpieniu zdarzenia. Oferowane rozwiązanie, jako jedno z niewielu na rynku, zna dokładne położenie każdego podłączonego elementu. Inteligentny system ulega automatycznym aktualizacjom, a także sam wykonuje kopie zapasową ustawień na serwery zewnętrzne. Elementy zasilane bateryjnie odpowiednio wcześniej przypominają o wymianie baterii. W przypadku długiej nieobecności, system wyśle użytkownikowi wiadomość SMS, jakie kroki ma podjąć.

Fibaro to… INTERFEJS GRAFICZNY
tl_files/zdjecia-www/sys_interface.png

System Fibaro, jako jedyny na rynku posiada prosty, czytelny interfejs graficzny. Za jego pośrednictwem możemy w dowolnej chwili zmienić zależności, sceny oraz cała inteligencję systemu z dowolnego komputera.

Fibaro to… BEZPIECZEŃSTWO

System Fibaro umożliwia integrację z istniejącym systemem alarmowym. Każdy element oferowanego przez nas rozwiązania może działać niezależnie od centrali. W przypadku uszkodzenia jednostki głównej np. w czasie pożaru system samoistnie podejmie decyzję o otwarciu rolet, okien, drzwi, a także uruchomieniu oddymiania.
Uwaga: do zdalnego zarządzania nie jest wymagane połączenie VPN bądź stały adres IP.

tl_files/zdjecia-www/top_hc2.png

Fibaro to… MÓZG.Fibaro to… DWURDZENIOWY PROCESOR INTEL ATOM 1,6 GHztl_files/zdjecia-www/hc2_intel.png

System Fibaro posiada wyjątkowo wydajny i niezwykle szybki procesor. Urządzenie niemal natychmiastowo przetwarza komunikaty przesyłane między poszczególnymi elementami.

Fibaro to… DYSK RECOVERY 4 GB MLCtl_files/zdjecia-www/hc2_dysk.png

Każda centrala HC2 wyposażona jest w swój własny dysk recovery, na którym utrzymywana jest kopia bezpieczeństwa danego systemu. Funkcjonalność ta zamyka dostęp do systemu dla osób niepowołanych, a także umożliwia przywrócenie ustawień w razie jakiejkolwiek awarii, bez konieczności wzywania serwisu.

Fibaro to… 1 GB PAMIĘCI RAMtl_files/zdjecia-www/hc2_ram.png

Znacznie zwiększone zasoby pamięci zestawione z maksymalnie szybkim procesorem sprawia, że system Fibaro działa zadziwiająco szybko. Dodatkowe zasoby pamięci pozwalają rozbudować interfejs sterujący i dodać doń nowe funkcjonalności.

Zwiększone możliwości

tl_files/zdjecia-www/hc2_powiazania.png

HC2 daje swoim użytkownikom nowe możliwości sterowania urządzeniami, dzięki nowoczesnej funkcji powiązań między urządzeniami. Opcja ta pozwala połączyć ze sobą kilka urządzeń odpowiadających za sterowanie tą samą funkcjonalnością. Dzięki temu redukujemy ilość urządzeń widocznych w panelu użytkownika (przejrzystość interfejsu). Drugą korzyścią jest łatwość sterowania. Przykładowo: jeżeli w naszym domu jest kilka urządzeń odpowiedzialnych za sterowanie ogrzewaniem, pracą każdego z nich pokieruje Home Center 2.

Komfortowe użytkowanieitl_files/zdjecia-www/hc2_panele.png

Nowy, praktyczny interfejs umożliwia wygodne sterowanie wieloma urządzeniami realizującymi tą samą funkcje – ogrzewania, klimatyzowanie, podlewanie. Za pomocą paneli bez trudu zaprogramujemy harmonogram działań wszystkich urządzeń, w zależności od pory dnia oraz dnia tygodnia.

Lokalizacja członków rodziny

Denerwują Cię ciągłe pytania „Gdzie jesteś?” „Co robisz?” „Kiedy wrócisz do domu?” Nowa funkcjonalność systemu Fibaro umożliwia uzyskanie odpowiedzi na te pytania, bez konieczności konsultacji z członkiem rodziny.

Zaawansowane sceny

Nowy interfejs systemu Fibaro umożliwia tworzenie scen zaawansowanych. Sceny możemy uzależniać od dowolnych zmiennych, definiowanych przez użytkownika. Od dziś można dowolnie programować funkcjonalności systemu, tworząc skomplikowane układy logiczne.

Scena 1 „Pada deszcz”

tl_files/zdjecia-www/hc2_scena0.jpgtl_files/zdjecia-www/hc2_scena1.jpg
Jeżeli pada deszcz to:
– zamknij okna dachowe
– wyłącz zraszacze
– zmiennej o nazwie “padał deszcz” przypisz wartość 1

Scena 2 “Włącz zraszacze o 6:00”

tl_files/zdjecia-www/hc2_scena2.jpg

Codziennie dokładnie o 6:00 sprawdź czy wczoraj padał deszcz, jeżeli nie to:
– włącz zraszacze

Scena 3 “Zresetuj zmienną”

tl_files/zdjecia-www/hc2_scena3.jpg

Jeżeli padał deszcz i minęło 12h to :
– ustaw padał deszcz na 0

 

 

tl_files/zdjecia-www/title_interfejs (1).pngtl_files/zdjecia-www/interfejs_01.jpg


Umożliwia bez ingerencji w grafikę wgrywanie dodatkowych zestawów ikon dla pomieszczeń, urządzeń, scen itd. Dodatkowo użytkownik ma możliwość zmiany układu poszczególnych ikon i przemieszczania ich tak by te, z których korzysta najczęściej były zawsze pod ręką. W specjalnie zaprojektowanym tzw. „pasku czynności codziennych” możemy tworzyć indywidualne skróty swoich rutynowych działań.

tl_files/zdjecia-www/title_inteligencja.png

Zadaniem systemu Fibaro jest zmiana każdego budynku w Inteligentny Dom. Nowoczesny, samoistnie działający mechanizm wpływa na komfort eksploatacji poszczególnych pomieszczeń. Możliwość komunikowania się wszystkich urządzeń elektrycznych, a także dostosowywanie rozwiązań wedle własnego gustu zwiększa bezpieczeństwo.

tl_files/zdjecia-www/top_pozar.jpg

tl_files/zdjecia-www/title_roz_pozar.pngtl_files/zdjecia-www/pozar_icon.jpg

W sytuacjach krytycznych najważniejszym czynnikiem, często odpowiedzialnym za ratunek życia i zdrowa jednostki, jest błyskawiczna reakcja na zaistniałe zagrożenie. System Fibaro w przeciągu kilku sekund nie tylko rozpozna zagrożenie, ale również poinformuje o zaistniałej sytuacji domowników, a także włączy niezbędne procedury alarmowe.

tl_files/zdjecia-www/title_roz_poz1.png

Czujka dymu wysyła sygnał do centrali systemu o zagrożeniu pożarowym.

tl_files/zdjecia-www/title_roz_poz2.pngtl_files/zdjecia-www/pozar.jpg

System odejmuje procedury awaryjne, jednocześnie informując domowników o zaistniałym niebezpieczeństwie.

tl_files/zdjecia-www/title_roz_poz3.png

Włącza się system alarmowy. Oświetlenie w całym domu konfiguruje się w tryb migania, tak by sytuacja była widoczna dla odpowiednich służb.

tl_files/zdjecia-www/title_roz_poz4.png

System Fibaro otwiera w całym budynku okno, rolety, garaż oraz zamki w drzwiach.

tl_files/zdjecia-www/title_roz_poz5.png

Dopływ gazu ulega zablokowaniu. System wentylacji włącza się na 100% mocy.

tl_files/zdjecia-www/title_roz_poz6.png

Odłączeniu ulegają termostaty oraz regulatory klimatyzacji zapobiegające roznoszeniu się dymu.

tl_files/zdjecia-www/title_roz_poz7.png

Ostrzeżenia oraz instrukcje ewakuacyjne odtwarzane są we wszystkich urządzeniach audio-wideo.

tl_files/zdjecia-www/title_roz_poz8.png

Specjalnie skonfigurowane oświetlenie kieruje domownikom drogę do wyjścia.

tl_files/zdjecia-www/top_powrot.jpg

tl_files/zdjecia-www/title_rozw_powrot.png

tl_files/zdjecia-www/title_roz_pow_1800.png

System wykrywa porę wieczorną poprzez malejące natężenie światła na dworze. Włączeniu ulega oświetlenie ogrodowe oraz fontanna.

tl_files/zdjecia-www/title_roz_pow_1810.pngtl_files/zdjecia-www/powrot.jpg

System wykrywa Twój samochód.
Natężenie oświetlenia w ogrodzie ulega zwiększeniu do 100%.
Brama wjazdowa oraz garażowa otwierają się.
W tym samym czasie włącza się również światło w garażu.

tl_files/zdjecia-www/title_roz_pow_1815.png

Czujniki CO2, po wykryciu dużego stężenia w garażu, włączają wentylator, który wydmuchuje spaliny poza obręb pomieszczenia. Po przekroczeniu dopuszczalnego stężenia, brama garażowa otwiera się do momentu wywietrzenia pomieszczenia.

tl_files/zdjecia-www/title_roz_pow_1820.png

Alarm zostaje rozbrojony.
Jeżeli na dworze jest ciemno, rolety zostają zamknięte,
zaś światło ulega włączeniu w każdym pomieszczeniu,
gdzie zostanie wykryty ruch. System włącza również TV – ulubiony kanał domownika.

tl_files/zdjecia-www/title_roz_pow_1822.png

Uruchomieniu ulega scena „Podlej ogród”.
Oświetlenie w ogrodzie sprowadza się do poziomu 50%,
zraszacze zostają wysunięte.

tl_files/zdjecia-www/title_roz_pow_1825.png

Masz gości! Sąsiad chce przyjść na mecz.
Transmisja rozmowy prowadzona jest przez telefon,
który automatycznie łączy się z domofonem. Bramka zostaje otwarta,
zaś oświetlenie w ogrodzie wzrasta do 100%.
Zraszacze czasowo wyłączają się.

tl_files/zdjecia-www/title_system_jutro (1).png

Od dziś możliwa jest kontrola systemu Fibaro z każdego TV wyposażonego w złącze HDMI.tl_files/zdjecia-www/sys_multi.pngWyobraź sobie, że wieczorem oglądasz film, dzwoni dzwonek do drzwi, film zostaje zatrzymany, światło w salonie zapala się na 30%, a przed domem na 100%. W okienku na TV widzisz obraz z kamery przed domem. Chwytasz telefon – tam widzisz zbliżenie obrazu, rozmawiasz, otwierasz furtkę za pomocą jednego kliknięcia. To nie koniec nowości. System Fibaro umożliwia oglądanie oraz zarządzanie prywatną biblioteką video, słuchanie ulubionej muzyki w dowolnym pomieszczeniu. Dodatkowo urządzenie można zaprogramować tak, by muzyka włączała się zaraz po wejściu – przechodząc do kuchni czujnik wykrywa nasza obecność i radio kuchenne włącza muzykę, którą jeszcze chwile temu słuchaliśmy w salonie. W sytuacji kryzysowej np. pożaru wszystkie urządzenia audio nadadzą określony komunikat ostrzegawczy.

Usługi Fibarotl_files/zdjecia-www/sys_uslugi.png

Fibaro zapewnia swoim Klientom dostęp do szerokiej bazy danych usługodawców. W razie jakiejkolwiek awarii domowej, użytkownik systemu ma możliwość niezwłocznej reakcji. Przykładowo: wyciek wody z pralki automatycznie udostępnia listę najbliżej zlokalizowanych hydraulików.

Zakupy z Fibarotl_files/zdjecia-www/sys_zakupy.png

Fibaro jest zintegrowany z największymi sklepami internetowymi. System umożliwia nam zakup, zapłatę oraz dostawę zakupów bez wychodzenia z domu!

 

Zawsze o krok przed konkurencją

System Fibaro umożliwia nam samodzielne definiowanie scen oraz konfigurację w zależności od określonych zdarzeń. Zmiana ustawień trwa kilkanaście sekund.

Całkowicie polski produkt

Fibaro to nowoczesny system tworzony przez Polaków dla Polaków. Główna fabryka znajduje się pod Poznaniem.